v0.13 Güncelleme Notları

v0.13 Güncelleme NotlarıMerhabalar arkadaşlar!

 

Heyecanla beklenen v0.13 güncellemesi karşınızda! Zula Mobile açık beta sürecinde oyuncularımızın en çok istedikleri, en çok bekledikleri geliştirmeleri sunmaktan gurur duyuyoruz!

 

HARİTALAR

 

 

Yeni Harita: Çin Bahçeleri

Uzakdoğu temalarını barındıran Çin Bahçeleri haritası sabotaj moduna yepyeni bir soluk getiriyor! Çin’in arka sokaklarının zen ile birleştiği bu haritada takımlar üstünlük sağlamak için bomba noktalarının kontrolünü sağlamak zorunda.

 

Safranbolu Harita Optimizasyonu

Safranbolu haritasında yapılan optimizasyonlar ile daha akıcı bir oyun keyfi seni bekliyor! Yeni harita geldi diye eskisinin pabucunu dama atacak değildik, öyle değil mi?

 
 

YENİ OYUN MODLARI

 

Sadece belirli aralıklarda açılacak tam dört farklı oyun modu bu güncelleme ile birlikte Zula Mobile’da yerini aldı! Hangi modun ne zaman  açılacağını öğrenmek için sosyal medyamızı takip edebilirsin. Farklı kulvarlarda kendini test etmek için ideal olan bu modlarda kendini göstermeye hazır mısın?

 

Sadece Tabanca

Normalde ikincil silah olarak yer alan ve sadece mermi bittiğinde ortaya çıkan kahramanlar şimdi ana sahnede! Ne de olsa rakipte bir taarruz tüfeği yokken DEagle ile adam almak çok daha kolay, öyle değil mi?

 

Sadece Pompalı Tüfek

Yakın mesafede ölümcül bir çatışmaya hazır mısın? Herkesin pompalı tüfek kullanmak zorunda kalacağı bu oyun modunda çok da nişan almana gerek yok. Hedefine doğru dön, ateş et ve oyunu kazan!

 

Sadece Taarruz Tüfeği

Orta mesafede mermilerin uçuştuğu bir moda hazır ol! Herkesin taarruz tüfeği kullanacağı bu modda en agresif oyuncular kazanıyor. Taramaya devam!

 

Sadece Keskin Nişancı Tüfeği

İğne deliğinden mermi geçiren usta eller: Bu mod sizin için! Uzak mesafeden düşmanını gözle, sabırlı ol, nişan al ve sakın ıskalama! Sanırım en önemli öğüt sonuncu oldu.

 
 

YENİ BETA SEZONU VE GÜNLÜK GİRİŞ ÖDÜLLERİ

 

Zula Mobile 2. Beta Sezonu yeni güncellememizle birlikte başlıyor. Hemen Zula Pass’ini al ve bu sezonun eşsiz ödüllerini toplamaya başla! Zula Pass satın almadan oynadığın oyunlarla hala Zula Pass seviyeni arttırabilir ve Zula Pass’e bağlı bedava ödülleri alabilirsin. Geçtiğin seviyelerdeki ödüllere ulaşmak için Zula Pass satın alman yeterli!

 

2. Beta Sezonu’na başlarken ligleri de sıfırlıyoruz ve sezona temiz bir sayfa ile başlıyoruz. 1. Beta Sezonu’ndaki liginize göre de bir ödül sizi oyunda bekliyor olacak!

  
 
  

Getirdiğimiz yeni oyuna giriş sistemi ile oyuna girdiğin her gün yepyeni bir ödül kazan! Art arda yapılan girişlerde, kazandığın ödül de büyüyecek: Her gün oyuna gir, her gün kazan!

 
 

OYNANIŞ

 

Yeni Jiroskop Sistemi

Jiroskop sistemi, cihazının yönü ve açısında yapılan değişikliklerin oyuna etki etmesini sağlar. Jiroskop sistemini kullanmak için seçenekler menüsünde Jiroskop'u açman yeterli! Jiroskop ile ilgili hassasiyet ayarlarını da bu menüde yapabilirsin.

 

Yeni 3D Touch Sistemi

3D Touch destekleyen iPhone cihaz kullanıcıları artık oyunda 3D Touch özelliğini kullanabilecek! Yeni eklediğimiz sistem ile bu özelliğe sahip cihazlarda, kullanıcılar 3D Touch ile ek kontrol ayarlarını yapabilecek. Cihazın 3D Touch desteklemiyorsa, seçenekler menüsünde de görünmeyecek.

 

Ses Sistemleri ve Ses Efektleri Güncellemesi

Daha iyi bir oyun içi deneyimi sunmak adına ses efektlerinde ufak revizyonlar yaptık. Maç içinde ve oyun lobisinde daha gerçekçi sesler için bu konudaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

Yeni Eşleştirme Sistemi

Eşleştirme sisteminde yaptığımız geliştirmeler ile artık kendi seviyene daha yakın oyuncular ile oynayacaksın. Yeni tasarlanan sistem; oyundaki liginizi, son oynadığınız maçlardaki galibiyet/mağlubiyet oranını ve açıklayamayacağımız ama algoritmamızın tuzu biberi olan birkaç ek veriye dayanıyor.

 

Yeni Eğitici Sistem

Yeni oyuncularımızın oyuna uyumunu kolaylaştırmak adına, kısa bir eğitici program ekledik. Bu eğitici programda ateş etmek, silah değiştirmek, karakter veya silah geliştirmek gibi birçok konsept yeni başlayan oyunculara öğretilecek. Yeni başlayan oyuncular, diğer oyuncular ile oyuna girmeden bu eğitim aşamasını tamamlamak zorunda olacak. Mevcut oyuncular ise eğitime gerek olmadan oynamaya devam edebilecekler.

 
 

DİĞER

 

Sıralama Sistemi Dönüyor

Oyun içindeki sıralama sistemi sayesinde en iyiler arasında yer alıp almadığını kolayca görebileceksin. 3 farklı kulvarda tepeye ulaşmak için elinden geleni yapmaya hazır mısın?

 

Yeni Sesli Sohbet Sistemi #Beta

Güncelleme geldiğinde sesli sohbet açık olmayacak ama belli aralıklarla açıp test etmeyi planlıyoruz. Yakında test aşamasında oyuna getirdiğimiz sesli sohbet sistemi ile başka bir uygulama kullanmadan takım arkadaşların ile konuşabileceksin! Sesli sohbet ayarlarını seçenekler menüsündeki Genel tabında değiştirebilirsin. Şu anda test sürecinde oyuna eklenmiş olsa da, sesli sohbet sistemini yakından takip ediyoruz ve topladığımız veriler yakında stabil bir sesli sohbet sistemi sunmayı planlıyoruz.

 

Mesaj Kutusu Sistemi

Oyunumuza yeni eklediğimiz mesaj kutusu sistemi ile sana gönderilen hediyeleri kaçırman imkansız! Sana gönderilen hediyeleri bundan sonra mesaj kutusundan alabileceksin.

 

Hilelere Karşı Ek Önlemler

Hilelere karşı olan amansız savaşımızı bu güncelleme ile de sürdürüyoruz. Hilelerin çalışma prensiplerine karşı getirdiğimiz ek önlemler ile sizlere daha temiz bir oyun deneyimi sunacağız. Hileye karşı geliştirdiğimiz sistemleri her güncellememizde daha da güçlendireceğiz.

 

Android Oyun Paketi

Android telefonlarda oyunumuz iki parça halinde iniyordu. Bu parçaları birleştirdik ve indirme hızını arttırdık! Bundan sonra Android telefonlarda Zula Mobile tek parça halinde inecek.

 

Giriş Ekranı Sorunları

Kullanıcılarımızın giriş ekranından ileriye geçemediği bazı nadir durumların farkındayız. Bu güncellemede bu sorunu hafifletecek geliştirmeler yaptık ve sorunu yakından takip etmeye devam ediyoruz.

 

RAM Optimizasyonu

Özellikle 1GB RAM sahibi cihazlarda (örneğin iPhone 6) yaşanan oyundan atma sorunlarının azalması için çeşitli geliştirmeler yaptık. Oyunumuzun her seviyeden tüm cihazlarda akıcı bir şekilde çalışması için çalışmalarımız devam ediyor.

 

Yüksek Kaliteli iPhone Dokuları

Güncelleme yapılırken, RAM boyutu 3GB ve üstü iPhone cihazlar otomatik olarak eskisinden daha yüksek kaliteli dokuları indirecekler. 3GB ve üstü RAM sahibi iPhone kullanıcıları doku kalitesinde bir artış görebilirler.

 

Arayüz Geliştirmeleri

Oyunun içindeki arayüzde ve oyun menülerinde çeşitli arayüz değişiklikleri yapıldı. Daha kolay bilgi almanız ve kullanıcıların daha doğal bir şekilde menülerde hareket etmesi için bazı geliştirmeler yaptık. Hepsini fark edebilecek misin?

 
 

Ve elbette sözünü edemediğimiz birçok küçük değişiklik daha oyuna eklendi. Biz bu güncelleme hakkında oldukça heyecanlıyız, peki ya sen? Güncelleme hakkındaki yorumlarını Discord sunucumuzda belirtmek için bize katılmayı unutma! Seni bekliyoruz!

 

Herkese iyi oyunlar!